Bugün kedi mamalarından araç içi kameralara kadar, neredeyse her tür ürün ve hizmeti internet üzerinden satın alabilirsiniz. E-ticaret pastasından bir dilim almayı düşünüyorsanız, o zaman bizimle doğru yerde olursunuz. E-ticaret danışmanı Marcon Lab, size güvenli, güvenilir ve etkili bir e-ticaret sitesi geliştirmenize yardımcı olacak şekilde uzmanlaşmıştır.

e-ticaret danışmanı

E-ticaret hizmetleri sunan şirketler, her bir müşterinin kendine özgü taleplerini karşılamanın ne kadar önemli olduğunu bilirler. Internet üzerinde e-ticaret yapmak isteyen bir KOBİ ya da mevcut e-ticaret sitenizdeki satışları artırmak isteyen bir işletme olsanız da, başarılı olabilmek için deneyimli analiz ve stratejilere ihtiyacınız olacaktır.

E-ticaret danışmanı olarak hizmetlerimiz

Sitenizin tasarımı, geliştirilmesi ve uygulanmasıyla ilgili nihai ve kalıcı başarıyla ulaşmak için tüm süreç boyunca sizinle birlikte çalışıyoruz. Hizmetlerimiz görsel seçiminden ürün tedarik, gönderim ve satış sonrası tüm süreçleri kapsamaktadır.

 • E-ticaret girişimleriniz için doğru alan adı seçimi
 • KOSGEB destekli projenizdeki satış, markalaşma, e-ticaret danışmanlığı
 • E-ticaret SEO danışmanlığı
 • Web site ve yönetim paneli optimizasyonu
 • Ürün yönetimi
 • İçerik yönetimi
 • E-ticaret CRM uygulamaları desteği
 • Adwords
 • Google Analytics

Bir e-ticaret danışmanı için beklentileriniz ne olmalıdır?

E-ticaret danışmanlığı hizmetinden beklentiniz yenilikçi e-ticaret konseptlerinin geliştirilmesi, uygulanması ve site açıldıktan sonra devam eden müşteri desteğiyle beraber e-ticaret süreçlerinin performans ve sürdürebilirliğini de kapsamalıdır. Bu noktada bie e-ticaret danışmanı için olan beklentilerinizi de değerlendirmelisiniz. Kısaca özetlersekİ

 • Beraber çalışacağınız e-ticaret danışmanı sadece iş stratejilerini tanımlamakla kalmayıp e-ticaret, dijital pazarlama ve işinizle ilgili operasyonlar konusunda da uzman bakış açısına ve deneyimlere sahip olmalıdır.
 • Bir e-ticaret danışmanı, bir KOBİ’nin sahip olmadığı analiz, bilgi ve uzmanlığı sağlayabilir. Ancak bir e-ticaret danışmanını işe almak nispeten pahalı olabilir. Bu yüzden, iyi bir sonuç aldığınızdan emin olmak için işinde iyi olan e-ticaret danışmanları, sitesine e-ticaret özelliği eklenen bir firmanın yıl boyunca tıklama başına ödeme stratejisi planlamasına yardımcı olmaktan pek çok farklı uzmanlık görevini üstlenebilir.
 • Utmayın ki e-ticaret danışmanlığı hizmetiyle e-ticaret yapan web sitelerin büyümesi, trafiğin yükselmesi, gelirlerin ve karın çoğalması ile müşterilere sunulan hizmet kalitesinin artırılması hedeflenir.
 • Perakendecilerin ilgisini çeken sosyal medya ile tüketici alışkanlıklarını önemli ölçüde değiştiren cep telefonu ve tablet kullanımını müşterim neye ihtiyaç duyuyor ve markam bu etkileşimlerin neresinde sorularını genişletmeyen eticaret danışmanlığı eksik kalmış demektir.
 • Çoğu zaman iyi yönetilen e-ticaret sitelerinde bile küçük yardımlara ihtiyaç olabilir. Uzman personel ordusuna sahip değilseniz, bir e-ticaret danışmanı web sitesini geliştirme, perakende ticaret, lojistik, marka pazarlaması, ödeme işlemleri gibi pek çok konuda girişiminizde yanınızdadır.
 • Sonuç itibarıyla e-ticaret site geliriniz işletme hedeflerini karşılamıyor, ürün kataloğunuzu yönetmek zor, daimi müşterilerinizin yüzdesi az, siteniz yavaş yükleme süresine sahip ya da eski ürün fotoğraflarını barındırıyor gibi şikayetleriniz varsa bir eticaret danışmanı ile birlikte çalışma zamanınız gelmiş demektir.

 

Beraber çalışacağınız e-ticaret danışmanı sadece iş stratejilerini tanımlamakla kalmayıp e-ticaret, dijital pazarlama ve işinizle ilgili operasyonlar konusunda da uzman bakış açısına ve deneyimlere sahip olmalıdır.Beraber çalışacağınız e-ticaret danışmanı sadece iş stratejilerini tanımlamakla kalmayıp e-ticaret, dijital pazarlama ve işinizle ilgili operasyonlar konusunda da uzman bakış açısına ve deneyimlere sahip olmalıdır.Beraber çalışacağınız e-ticaret danışmanı sadece iş stratejilerini tanımlamakla kalmayıp e-ticaret, dijital pazarlama ve işinizle ilgili operasyonlar konusunda da uzman bakış açısına ve deneyimlere sahip olmalıdır.SaveSave